4
12

Jak poziom glukozy we krwi wpływa na męską potencję?

Impotencja, czyli zaburzenie wzwodu, to schorzenie, które dotyka mężczyzn w bardzo różnym wieku oraz z różnych przyczyn. Mylą się ci, którzy uważają, że niska potencja jest nieodłącznym elementem życia po 40-tce. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że w bardzo wielu przypadkach impotencja jest objawem rozwijającej się groźnej choroby, np. cukrzycy. Diabetolodzy biją na alarm, że wielu mężczyzn chorujących na cukrzycę jednocześnie boryka się z problemami z potencją. Według statystyk niska potencja dotyczy około 70% diabetyków. W niniejszym artykule omawiamy, jak poziom glukozy we krwi wpływa na męską potencję. 

 

Czym jest spowodowana niska potencja u cukrzyków? 

Najwięcej problemów z potencją mają pacjenci, którzy zmagają się z cukrzycą od wielu lat. W przypadku, gdy choroba nie została prawidłowo opanowana, wysoki poziom cukru może dawać się we znaki. To z kolei sprawia, że poszczególne tkanki w organizmie ulegają uszkodzeniu. Oprócz tego, należy pamiętać o tym, iż wysoki poziom glukozy może też spowodować uszkodzenie nerwów niezbędnych do wywołania erekcji. Długotrwała oraz nieleczona cukrzyca prowadzi do braku odpowiedniego napływu krwi do prącia a także obniża zdolność naczyń krwionośnych do optymalnego rozkurczu. Wszystko to sprawia, że mężczyźni, którzy nie zwalczają cukrzycy we właściwy sposób, prędzej czy później będą zmagać się także z zaburzeniami wzwodu. 

Negatywne konsekwencje związane ze zbyt wysokim poziomem glukozy we krwi są znacznie szersze. Może on doprowadzić do powikłań o charakterze psychicznym. U mężczyzn z nieleczoną cukrzycą następuje znaczne pogorszenie samopoczucia. Rośnie także ryzyko wystąpienia depresji. Ważnym powikłaniem jest także brak satysfakcji z odbywania stosunków seksualnych. Lekarze podkreślają, że leczenie zaburzeń wzwodu u mężczyzn chorujących jednocześnie na cukrzycę jest znacznie trudniejsze niż u mężczyzn zdrowych. 

Warto wiedzieć, iż nie tylko zbyt wysoki poziom glukozy we krwi (hiperglikemia) powoduje obniżenie sprawności seksualnej oraz wpływa na pogorszenie samopoczucia. Równie groźna jest także hipoglikemia, czyli znaczny spadek poziomu glukozy. Z tego względu wszyscy mężczyźni chorujący na cukrzycę powinni pozostawać w stałym kontakcie z lekarzem specjalistą. Tylko w ten sposób uda się opanować tę groźną chorobę oraz zminimalizować ryzyko wystąpienia groźnych powikłań takich jak zaburzenia wzwodu.

 

Kiedy ryzyko wystąpienia zaburzeń wzwodu przy cukrzycy jest najwyższe? 

Kiedy ryzyko wystąpienia zaburzeń wzwodu przy cukrzycy jest największe? Wtedy, gdy choroba postępuje od wielu lat bądź gdy mężczyzna jest już w podeszłym wieku. Do wystąpienia zaburzeń wzwodu przyczynia się także szereg innych chorób współistniejących, takich jak miażdżyca czy nadciśnienie tętnicze. Bardziej narażeni na niską potencję są też mężczyźni prowadzący siedzący tryb życia, rezygnujący z aktywności fizycznej oraz palący papierosy i nadużywający alkoholu.

 

Walka z zaburzeniami erekcji z powodu cukrzycy – najważniejsze porady i wskazówki

Wszyscy mężczyźni, którzy borykają się z zaburzeniami wzwodu z powodu postępującej cukrzycy, powinni przede wszystkim skontaktować się z diabetologiem oraz wprowadzić w swoim stylu życia szereg zmian. Należy prowadzić zdrową, zbilansowaną dietę, zwiększyć aktywność fizyczną oraz zrezygnować z groźnych używek – papierosów, narkotyków oraz alkoholu. Niezwykle istotne jest także systematyczne kontrolowanie poziomu glukozy we krwi oraz przyjmowanie wszystkich leków zapisanych przez lekarza.

Mężczyzna dotknięty problemem zaburzeń wzwodu powinien poinformować o wszystkich swoich dolegliwościach lekarza prowadzącego. Tylko dzięki temu specjalista będzie w stanie wdrożyć takie metody leczenia, które sprawią, że cukrzyca zostanie opanowana, a mężczyzna jak najszybciej powróci do dawnej sprawności seksualnej.

Problemy z erekcją można doraźnie zwalczać także przez stosowanie popularnych leków na potencję typu Kamagra, Viagra bądź Levitra. Są one oparte na wyselekcjonowanych substancjach aktywnych, które mają na celu poprawę funkcjonowania mechanizmu erekcji. Sprawiają one, iż dochodzi do rozluźnienia naczyń krwionośnych, dzięki czemu mężczyzna może bez trudu uzyskać i utrzymać wzwód.

Show Comments

No Responses Yet

Leave a Reply