7
22

Jakie dysfunkcje penisa najczęściej dotykają mężczyzn?

Zaburzenia w sferze seksualnej sprawiają, że mężczyźni całkowicie tracą pewność siebie. Uważają, że stracili swój podstawowy atrybut męskości, co w wielu przypadkach prowadzi do znacznego pogorszenia ich relacji z partnerkami. Oczywiście, jednorazowa wpadka polegająca na opadnięciu członka nie jest powodem do obaw. Problem pojawia się dopiero wtedy, gdy zaburzenia erekcji mają charakter systematyczny i długotrwały. Warto wiedzieć, że niska potencja jest jednym z częstych powodów rozpadu związku. Aby się przed tym uchronić, należy zawczasu zadbać o swoją sprawność seksualną. 

 

Jakie są najczęstsze dysfunkcje w sferze seksualnej wśród mężczyzn?

Do najczęściej notowanych dysfunkcji seksualnych wśród mężczyzn zalicza się przede wszystkim problemy z erekcją. Mowa tutaj zarówno o całkowitej niemożności uzyskania erekcji jak i o opadaniu członka już po rozpoczęciu penetracji pochwy. Przyczyny zaburzeń erekcji są mocno zróżnicowane. Zależą przede wszystkim od wieku. U młodszych mężczyzn przyczyną zazwyczaj są sytuacje stresowe, przewlekłe zmęczenie oraz używki – przede wszystkim alkohol czy papierosy.

Bardzo często powodem wystąpienia problemów z erekcją są też zaburzenia hormonalne. Po przekroczeniu 40-tego roku życia produkcja testosteronu przez męski organizm w naturalny sposób staje się coraz mniejsza. Mężczyźni, którzy w tym wieku odczuwają spadek sprawności seksualnej, powinni udać się do lekarza oraz opowiedzieć mu o swoim problemie. Wyjściem z takiej sytuacji jest np. zastosowanie terapii hormonalnej polegającej na przyjmowaniu określonych dawek hormonu testosteronu.

Z kolei, gdy przyczyna zaburzeń erekcji spowodowana jest nieprawidłowym krążeniem krwi w obrębie ciał jamistych penisa, wtedy specjaliści podejmują decyzję o przepisaniu swoim pacjentom niezwykle skutecznych leków na potencję takich jak Kamagra czy ViagraŚrodki te sprawiają, że ukrwienie penisa ulega znacznej poprawie, dzięki czemu mężczyzna na skutek odpowiedniej stymulacji seksualnej bez trudu jest w stanie uzyskać oraz utrzymać wzwód przez wystarczająco długi czas.

 

Jeżeli przyczyną zaburzeń erekcji są wady w budowie penisa, często jedynym rozwiązaniem jest wszczepienie implantu penisa. Jest to jednak rozwiązanie wykorzystywane wyłącznie w ostateczności, gdy wszystkie inne metody leczenia nie przyniosły spodziewanych rezultatów. W odzyskiwaniu sprawności seksualnej niezwykle istotne jest skorzystanie z pomocy wykwalifikowanych specjalistów, którzy będą potrafili dostosować leczenie do indywidualnych uwarunkowań organizmu konkretnego pacjenta.

Przedwczesny wytrysk

Jedna z najczęściej wyśmiewanych męskich przypadłości, która jest dla panów ogromnym powodem do wstydu. Z tego względu bardzo niewielu mężczyzn decyduje się na terapię pod okiem doświadczonego specjalisty. Panowie wolą już zdecydować się na całkowitą wstrzemięźliwość seksualną. Przedwczesny wytrysk zazwyczaj kojarzy się z młodym wiekiem oraz brakiem doświadczenia w sferze seksualnej. Warto jednak wiedzieć o tym, że przedwczesny wytrysk równie dobrze może dotyczyć też mężczyzn po 40-tce. Jeżeli ktoś ma bardzo nieprzyjemne doświadczenia w sferze seksualnej, przedwczesny wytrysk może go spotkać praktycznie w każdym wieku.  

Warto wiedzieć, że podstawowym czynnikiem odpowiadającym za powstanie tej niezwykle wstydliwej dolegliwości jest psychika. Mężczyźni dotknięci tą przypadłością podchodzą do seksu w sposób zadaniowy, ambicjonalny, są zestresowani bądź nie mają odpowiedniego doświadczenia w tej sferze. Bez względu na to, z jakiej przyczyny powstało to zaburzenie, można je zwalczyć poprzez wykonywanie ćwiczeń z serii o nazwie APE. Dobrym rozwiązaniem jest także stosowanie maści o działaniu znieczulającym. Dzięki temu penis będzie mniej wrażliwy na wszelkiego rodzaju bodźce.

 

Brak lub opóźniony wytrysk

Podobnie jak w przypadku przedwczesnego wytrysku, jego brak lub opóźnienie również jest wywoływane zazwyczaj przez czynniki psychologiczne, takie jak stres, zmęczenie czy depresja. Wszystkie te elementy wpływają na znaczne obniżenie libido u mężczyzny, przez co tworzą się różne groźne zaburzenia seksualne.

Opóźniony wytrysk może być także uwarunkowany rutyną w łóżku, konfliktem pomiędzy partnerami oraz wynikającą z tego całkowitą niechęcią do uprawiania seksu.

Show Comments

No Responses Yet

Leave a Reply