3
21

Naturalne afrodyzjaki dla mężczyzn.

Naturalne afrodyzjaki są chętnie wybierane przez mężczyzn, którym zależy na wzmocnieniu pożądania. Panowie z zaburzeniami potencji i osłabionym libido szukają skutecznych sposobów na zaradzenie swoim kłopotom. Afrodyzjaki mogą stanowić wsparcie funkcji seksualnych, aczkolwiek należy wiedzieć, po które produkty najlepiej sięgać.

Jakie naturalne afrodyzjaki są polecane mężczyznom?

L-arginina, resweratrol, buzdyganek ziemny 

Afrodyzjak dla płci męskiej musi być przede wszystkim bogaty w tlenek azotu. Związek ten znajduje się między innymi w wyciągu roślinnym z buzdyganka ziemnego, l-argininie albo resweratrolu. L-arginina podnosi jakość życia seksualnego, przez zwiększenie poziomu tlenku we krwi mężczyzny. Tlenek azotu jest niezbędny w procesie wzwodu, gdyż odpowiada za właściwe ukrwienie narządów płciowych. L-arginina jest też aminokwasem, pełniącym ważną funkcję, jeśli chodzi o płodność. Zawartość jej wpływa na prawidłową produkcję nasienia. Resweratrol jest swego rodzaju katalizatorem, który przyspiesza powstawanie tlenku azotu z L-argininy. Zalicza się go do polifenoli, a znaleźć go można przede wszystkim w ciemnych owocach.

Resweratrol odznacza się intensywnym działaniem przeciwnowotworowym, przeciwzapalnym przeciwwirusowym i antyoksydacyjnym. Jest więc niezwykle cenną substancją dla naszego zdrowia. Mężczyzna chcący wzmocnić swoje pożądanie i polepszyć jakość wzwodu, powinien sięgnąć po takie produkty spożywcze jak: poziomki, maliny, borówki amerykańskie, jagody, rdestowiec ostrokończysty, czerwone wina, orzechy ziemne.

Buzdyganek naziemny jest natomiast doskonałym afrodyzjakiem znanym w wielu miejscach: Indie, Chiny, Bałkany, Wschodnia Europa. Wykorzystuje się go od dawna w medycynie ludowej na męskie dysfunkcje seksualne. Saponiny znajdujące się w nim wraz z cholesterolem tworzą związki przypominające testosteron. Używanie tej rośliny jest polecane zwłaszcza panom, którzy mają problem z uzyskaniem erekcji, czy cierpią z powodu obniżonego poziomu libido.

Rośliny strączkowe, miód

Rośliny strączkowe są kolejnym afrodyzjakiem polecanym dla panów. Warto sięgać zwłaszcza po fasolę, soczewicę czy soję Oprócz tego, panom radzi się także często spożywać miód wraz w połączeniu go z różnymi ziołami. Kolejną propozycją jest bazylia utarta z pomidorami oraz orzeszkami pinii.

Sezam

Sezam jest według Arabów symbolem płodności. To bogactwo witamin i minerałów. Znajduje się w nim: kwas foliowy, błonnik, Witamina A, witaminy z grupy B, cynk, mangan, miedz, magnez, fosfor, selen, sezamina, potas, lecytyna i sezamolina. Ponadto obecnych jest w nim wiele cennych fitosteroli, które doprowadzają do obniżenia poziomu złego cholesterolu. Sięganie po sezam polecane jest w celu poprawy potencji, ale także ochrony naczyń krwionośnych przed pojawieniem się zmian miażdżycowych. Mężczyzna powinien spożywać dania, który oddziałują na wytwarzanie się tlenku azotu w organizmie.

W ten sposób nie będzie on miał problemy z osiągnięciem oraz utrzymaniem wzwodu. Erekcja zależy właśnie od dopływu krwi do prącia oraz zatrzymaniem jej przez ciała jamiste. To właśnie tlenek azotu pozwala na regulowanie ciśnienia krwi, a także przekazywanie bodźców nerwowych z mózgu do mięśni gładkich członka. W przypadku kiedy tlenku azotu jest za mało w organizmie, wówczas mężczyzna boryka się z brakiem wzwodu czy jego niewystarczającą jakością.

Jakie zioła są afrodyzjakami?

Pewne zioła uznawane są za skuteczne afrodyzjami, gdyż wpływają na zwiększenia krążenia krwi, a niekiedy trochę podnoszą temperaturę organizmu. Aby mogły wesprzeć libido, należy z nich korzystać regularnie. Do takich ziół zalicza się:

  • Kolendra (silnie pobudza libido)
  • Koper (poprawia kondycję oraz zwiększa siły witalne)
  • Żeń-szeń (poprawia sprawność fizyczną oraz umysłową, wprawia w dobry nastrój i działa pozytywnie na męską potencję)
  • Tawuła (ma cudowny zapach wzbudzający pożądanie)
  • Rozmaryn (pobudza funkcjonowanie mózgu, wpływa pozytywnie na system nerwowy i koi serce)
  • Oregano (odpręża i dodaje odwagi)
  • Mirt (napar z niego zwiększa namiętność)
  • Mięta (działa korzystnie na impotencję, zwiększa libido)
  • Kozieradka (znajduje się w niej substancja używana do syntezy hormonów płciowych)

Show Comments

No Responses Yet

Leave a Reply